Z porodem jest jak z pogodą.
Może nas zaskoczyć, ale wiedza i nasze zachowanie mogą sprawić,
że przeżyjemy te chwile zgodnie z naszymi potrzebami.

 

                                                                                                           położna Joanna Habura

Kochani, kolejny wspaniały Piknik Fundacji Centrum Rodziny za nami ! :)

Dziękujemy Wam za to, że byliście tam z nami :)

 

 

Wiecej zdjęć już wkrótce w galerii, a tym czasem zobaczcie piękny piknikowy filmik stworzony przez naszych cudownych szkółowiczów. Dziękujemy! :)


https://youtu.be/1vN-jV-BzF4

Drodzy !
miesiące naszej pracy oraz nacisk obywateli zaczynają przynosić efekty. Otrzymaliśmy odpowiedź na petycję „Obywatele w obronie Standardów Opieki Okołoporodowej”, którą złożyliśmy w styczniu w imieniu 75 tys. osób na ręce Pani Premier Beaty Szydło. Minister Zdrowia pozostaje nadal na stanowisku zmiany Standardów z medycznych na organizacyjne, ale obiecuje, że "nowe Standardy będą stanowiły kontynuację obecnie obowiązujących regulacji z uwzględnieniem aktualnej wiedzy medycznej i potrzeb pacjentów". Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedzią Ministerstwa Zdrowia: http://www.rodzicpoludzku.pl/images/rzecznictwo...
Naszym kolejnym krokiem było wysłanie pisma z żądaniem przywrócenia poprzedniego brzemienia art. 22. ustawy o działalności leczniczej.
http://www.rodzicpoludzku.pl/images/rzecznictwo...
Przez ostatnie miesiące udzieliłyśmy dziesiątki wywiadów w telewizji, radiu, do gazet, portali. Cieszymy się, że również dziennikarze nie odpuszczają tej kwestii i razem wywieramy stały nacisk na MZ.